KONST / Skulptur & konsthantverk / Linneservetter 15779100

nr 1577 9100

Linneservetter

6 st, 1700-tal, Flors Linnemanufaktur i Hälsingland, 97x88 cm

Kondition: slitage, fläckar, hål, broderat/märken efter monogram

Utrop:

6.000 kr

Såld:

11.500 kr

måndag 13 november 2023
kl 19:57:02